Cvetković se prvi put spominje daleke 1244. godine od kada je i sav rod Cvetkovića uvršten u red nižeg plemstva i kao takav slobodan je u svojim posjedima. Rod Cvetka, rodonačelnika općine Cvetkovići, pripadao je srednjovjekovnoj Podgorskoj županiji. Kralj Bela IV. izuzeo je Cvetka i njegov rod od podaništva prema gradu Podgorju, što je početak Plemenite općine Cvetkovići.
Točna godina nije poznata (podatak o izuzimanju poznat je iz potvrdnice kralja Andrije III. iz 1294. i potvrđene po kralju Karlu Robertu 1333.), ali je povlastica podijeljena oko 1244. godine (kada je rod Pribića bio uvršten u red plemića i bio izuzet od vlasti podgorskog župana). Općinu Cvetkovića činile su dvije zemlje Čabdin, dvije Breznice i zemlja roda Cvetkovića. Polovicom 14. st. općina potpada pod kraljevski grad Okić, a građani općine su slobodni i plemeniti građani. Tijekom 15. st. grad Okić pripada Frankopanima koji čuvaju povlastice Cvetkovića. Naselje se razvijalo uz pomoć imovne i plemenite oćine a kasnije zemljišne zajednice. Godinama je bila nezaboravna slika nekadašnjeg idiličnog mjesta koje pruže ruke dobrodošlice sa tradicionalnim drvenim kućama, žubori tihano „vekivečni potok“ usred sela, mnogobrojni mostovi, konjske zapreke, a na potoku guske i race i svi su ga zvali mala Venecija. Cvetković je imao osebujni cvetkovački govor, ali posebno je poznat cvetkovački šlingeraj i posebno lijepa narodna nošnja koja se i danas sa velikom ljubavlju čuva i pokazuje.
Cvetković je u prošlosti dao mnogo poznatih ljudi koji su proslavili ime Cvetkovića kao što su sveučilišni profesor, zagrebački kanonik i teolog dr. Stjepan Bakšić , liječnika dr. Stjepana Dimnjakovića, povjesničara umjetnosti i teatrologa dr. Slavka Batušić, glasovitog i vodeći zagrebački kazališni kritičar i teatrolog dr. Nikola Batušića a i mnogi drugi Cvetkovćanci koji su svoje srce i dušu ostavili kako bi mjesto napredovalo u svakom pogledu. A uz taj živopisan krajolik, poznate i druželjubive ljude, Cvetković je postao ono što je danas, moderno, jedno od najljepših naselja u gradu Jastrebarsko, koje se diči svojom uređenosti, svojom tradicijom a svojim KUD-om a nadasve vatrogascima i današnjim slavljenicima – puhačkim orkestrom DVD Cvetković koji već 125 godina uveseljava svoje mještane.
Što je to u ono vrijeme svirka, svirka puhača ili u ono vrijeme limenjaka, to su vatrogasci vizionari vojvoda Nikola Lukšić, i podvojvoda Gjuro Rožman koji su ni nakon godinu dana od osnivanja društva u sklopu društva osnovali vatrogasnu glazbu, bilo je to daleke 1894 što proizlazi iz zapisnika upravljajućeg odbora, no kasnije se kao godina osnutka uzima 18. Svibnja 1895. Prvi zapisani javni nastup glazbe dogodio se na zabavi u prostorijama imovne općine Cvetković 9. veljače 1896. Na istoj zabavi prikupljao se novac za družbu sv. Ćirila i Metoda u Istri. Dio njih je i prije svirao na svadbama po selima naše okolicea tih osam momaka su započeli zapravo su osnivači limene glazbe DVD Cvetković
Bakšić Mirko (Jurkin) – krilnica
Batušić Janko (Samac) – tenor
Dimnjaković Slavko (Vargin) – truba
Klopović Janko (Mrski) – Es klarinet
Šegudović Janko (Belankin) –B- klarinet
Šegudović Janko (Skuničin) –krilnica
Šegudović Janko (Pastuhar) –Bas F
Šegudović Nikola (Prekov) –B- klarinet
Dosadašnjim sviračima 1898 se pridružilo još kojima se 1898 pridružilo još 6 momaka.
Dimnjaković Janko 125
Pavlaković Janko 121
Šegudović Janko 114
Šegudović Janko 14
Šegudović Mirko 122
Šegudović Janko 17
Vježbao ih je kapelnik Drago Unger iz Karlovca a zamjenik kapelnika je Ivan Klopović. U vrijeme djelovanja glazba je nastupala na području naselja i šire.Bio je problem nabavljanja instrumenata ali jet u bila imovna i plemenita općina Cvetković koja od početka izdašno pomagala kod nabavke instrumenata i notnog materijala te plaćanja kapelnika.Glazba je raspolagala sa 22 instrumenta. Zahvaljujući njima dan danas Cvetković ima svoj puhački orkestar koji kontinuirano radi.
Dosadašnja generacija polako stari, dolazi 1926, godina kada uz stare članove počinje raditi 2 generacija glazbenika, njih 26 koja je svirala na svim događanjima na području naselja i Jastrebarskog, te Rijeci, Ogulinu, Krapini, Petrinji i drugdje, na svadbama kao i događanjima u selu., a vodili su ju kapelnici Dragutin Bradaška,do svoje smrti 1929, Jaroslav Pešica, Vatroslav Novaković) iz Jaske, te Karlo Lorbek iz Karlovca.
Glazba je djelovala i tokom II svje.rata ali u smanjenom obimu. No nakon rat uz svirku starih članova, glazbi se pridružuje velik boj mladiih te 1948 godine počinju i službeno djelovati pod vodstvom kapelnika Ilije Todorovskog iz Zagreba, kojeg je naslijedio Rudi Audi isto iz Zagreba, te nakon njega Branko Mirčić iz Karlovca a pročelnik je bio Stjepan Boričević. Ovo je bila generacija koja je i najduže radila i imala je mnogo nastupa diljem Hrvatske ona je bila aktivna sve do 1975 god. Značajno sudjelovanje ove glazbe je na sprovodu vođe HSS dr Vladka Mačeka, kotarskom festivalu u Jastrebarskom, Oblasnom festivalu u Varaždinu te koncert na radio stanici Zagreb 16. studenog 1950. Godine.
Uz svoje roditelje ljubav prema glazbi su zavoljela i djeca koja su i inače bila pomladak vatrogasaca te je 1973 pokrenta nova generacija pod vodstvom Branka Mirčića starijeg i Branka Mirčića mlađeg. Generacija je brojala 40 članova a glazbe su radile usporedo do 1975 kada je stasala i bila spremna na samostalne nastupe ova generacija. Prva veća zabilježena nabava instrumenata bila je 1977. godine (23 instrumenta). Prethodno su članovi samostalno financirali nabavku ili bi društvo pojedinačno nabavljalo instrumente po potrebi, no nikada odjednom u ovom obujmu. Imala je mnogo nastupa po cijeloj bivšoj državi kao i van nje a za svoj odličan rad dobila je mnogo nagrada i priznanja. Najznačajniji nastup bio je na međurepubličkom natjecanju održanom u Krškom gdje smo osvojili prvo mjesto. U ono vrijeme je ta generacija bila daleko najbolja na našem području. Nakon zahvale Branka Mirčića koji nije više mogao voditi glazbu zbog bolesti, voženje preuzima g. Milivoj Pelaić iz vojnog orkestra, no on se vrlo kratko zadržao i glazbu je kao kapelnik 1982 god. preuzeo profesor Dragutin Fabijanić a pročelnik je u početku bio Nikola Lukšić a nakon par godina pročelnik glazbe je Mladen Boričević Generacija je uz malo popunjavanje svirala sve do 1995.
Nova generacija mladih počela svirati 1993. Ova generacija je uz stručno vođenje prof. Dragutina Fabijanića nastavila punim jedrima te je podignula i razinu sviranja kao i uspješnosti na nastupima. Pročelnica glazbe je bila Barica Batušić .Nastupala je vrlo mnogo samostalno ali i kao članica puhačkog orkestra VZG Jastrebarsko, samo jedan detalj , na svjetskom natjecanju u Zurichu je odnijela prvu nagradu. Bilo je tu nastupa i u Češkoj, Njemačkoj , Sloveniji i. drugdje. S obzirom na brži ritam života kao i obaveze glazbenika 2004 je osnovana nova generacija koja je isto paralelno radila sa starijom ekipom i koja dan danas radi isto pod voditeljsvom neumornog glazbenog fanatika prof. Dragutina Fabijanić koji evo već neprekidno 38 godine vodi puhački orkestar DVD CVetković i kojem možemo neizmjerno zahvaliti njegovom trudu i entuzijazmu jer je i sa ovom generacijom postizao vrlo uspješne nastupe.
Puhački orkestar DVD Cvetković ove godine slavi 125.god. neprekidnog rada i djelovanja .U svom dugogodišnjem radu glazba je dobila mnoštvo priznanja od kojih ističemo nagradu grada Jastrebarsko, povelju zagrebačke županije i HVZ za dugogodišnje djelovanje.